31. oktobar – Svjetski dan štednje

Svjetskim se danom štednje obilježava sjećanje na Prvi međunarodni kongres štedioničara, održan 31. oktobra 1924. u Milanu, na kojem su predstavnici svjetskih štednih ustanova tražili izlaz iz krize koju je prouzrokovao Prvi svjetski rat, te su zaključili da je štednja prijeko potrebna za razvoj.

31.10.2017. članovi sekcije Mladi kroz život i ekologija sa voditeljima sekcije Omerdžić – Sokolović Belmom i Zukanović Ilvanom obilježili Svjetski dan štednje, tako što su u holu škole postavljene poruke, citata i šaljivi natpisi na temu „Štednje“, želeći na taj način skrenuti pozornost  na prednosti štednje kao jedan od segmenata kulture življenja. Prošle godine se u u holu škole postavila i Školska kasa za sve naše učenike, profesore i roditelje, pa je ovo i bio povod da pozovemo profesore i učenike da ponovo počnemo štediti.