1. MARTA- DANA NEZAVISNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE

Svečanim programom

u našoj školi obilježen je Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Najznačajniji dan u modernoj historiji Bosne i Hercegovine obilježava se još od 1992.godine kada su građani Bosne i Hercegovine, na tada održanom referendum, izglasali svoju nezavisnost. O važnosti ovog dana prisutni gosti upoznali su prigodnim referatom. U nastavku programa imali smo priliku poslušati i pogledati četiri muzičke numere, dvije drame, recital i jednu monodramu.

Naši učenici iskazali su svoje poštovanje i ljubav prema svojoj domovini vrijednim spremanjem ove svečanosti. Oni su kroz umjetnost progovorili o Bosni i Hercegovini, njenim ljudima i o njenoj ljepoti.

Članovi Historijske sekcije povodom 1.marta - Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine pripremili su prezentaciju koju se može pogledati OVDJE